GS1 Pilv on suurim usaldusväärse tooteteabe allikas maailmas, mis võimaldab ettevõtetel täita tänapäeva digitaalmaailma ootusi.

GS1 Pilv koondab olemasolevate GS1 andmebaaside (nagu GEPIR, kohalike GS1 liikmesorganisatsioonide poolt hallatavate tooteregistrite, GDSN võrgustiku) tooteandmed.

GS1 Pilve andmed on kättesaadavad jaemüüjatele, e-kauplejatele, veebipoodidele, mobiilirakendustele ja brändiomanikele veebiportaali ja rakendusprogrammide liideste (API) kaudu.

GS1 Pilv on andmebaas, milles on rohkem kui 100 miljonit toodet ja iga toote kohta esitatakse 7 parameetrit: GTIN (vöötkoodi number), riik (sihtturg), brändi nimi, toote nimetus, ettevõtte nimi, globaalne tooteklassifikatsioon ja toote pilt. Need seitse atribuuti võimaldavad järgmisi funktsioone:

a. GTINi kontroll (GS1 CHECK) - kontrollitakse konkreetse GTINi olemasolu GS1 Pilves ning sellega seotud GS1 organisatsiooni poolt väljastatud globaalset ettevõtteprefiksit (GCP - Global Company Prefix).

b. Tooteandmete vaatamine (GS1 VIEW) - esitatakse toote kohta (piiratud) info ja toote pilt (kui see on saadaval), et aidata tarbijal tuvastada, kas toode, mida ta otsib, on ka tegelikult see, mida bränd ütleb.

c. Lihtsustatud tooteotsing (GS1 EXPLORE) - sisestatud globaalse tooteklassifikaatori (GPC) ja sihtturu alusel kuvatakse otsinguparameetritele vastav toodete loetelu.

GS1 Pilveteenus