NB! Juhime tähelepanu järgmistele olulistele aspektidele:

  1. Koodi kasutusõigust on mõistlik osta vaid juhul, kui tegemist on üksiku toote tootmise-/maaletoomisega või ühekordse tootepakkumisega jaeketile.
  2. Suured jaeketid (näiteks Rimi) võivad tarnelepingus nõuda Teie firmalt ka globaalse asukohakoodi GLN olemasolu, mis väljastatakse ainult GS1 liikmele.
  3. Suured jaeketid (Maxima, Rimi, Prisma, ETK) võivad Teilt nõuda lisaks jaepakendi GTIN-13/EAN-13 koodile ka hulgipakendi (kast, kaubaalus) GS1-128/SSCC koodi, mida saavad genereerida vaid GS1 Estonia liikmed.
  4. Kui plaanite edaspidi uutele toodetele GTIN-koode juurde tellida, siis võib kasutusõiguse ostmine ja olemasolevate koodide kasutusõiguse pikendamine osutuda lõppkokkuvõttes kulukamaks, kui koheselt GS1 Estonia liikmeks astumine, mis tagab piiramatu arvu koodide registreerimise võimaluse.
  5. Kui aasta-kahe möödudes peale koodide kasutusõiguse ostmist leiate, et soodsam oleks siiski hakata GS1 Estonia liikmeks, siis Teie firmale väljastatud kasutusõigusega GTIN-koode ei saa kahjuks ümber registreerida liikmele ehk jaekettides müügis olevatele Teie firma toodetele tuleb registreerida täiesti uued GTIN-koodid. See toob Teile kaasa täiendavaid kulutusi seoses uute koodide trükkimisega pakenditele ja jaeketi jaoks võib uus kood (kuigi toode on müügis olnud) tähendada uut toodet, mille taas müüki saamine osutub aeganõudvaks.