Toote registreerimine GS1 andmebaasis

Amazonis kauplemiseks on vajalik oma tootele saada esmalt GTIN-kood, mille registreerimine käib GS1 organisatsiooni kaudu. Amazon kontrollib GTIN koodi autentsust globaalses GS1 andmebaasis, kuhu kõigi riikide GS1 organisatsioonid tooteandmed edastavad. GTIN-koodi saab taotleda siin.

Kes peab registreerima tootele GTIN koodi?

Üldjuhul teeb seda brändiomanik või tootja. Kui müüte teise brändiomaniku loodud või toodetud toodet, peate kasutama olemasolevat GTINi, mis on sellele tootele registreeritud. Kui te seda ei tea, võtke ühendust toote tarnija või tootjaga. Te ei tohi lisada GTINi tootele, millel see juba olemas on. Mõnikord võib juhtuda, et tootel ei ole GTIN koodi. Sel juhul, kui olete valmis toote deklareerimise eest vastutama, on teil lubatud määrata oma GTIN.

Mitut GTIN koodi ma oma toodete jaoks vajan?

Iga toode ning toote “variatsioon” vajab oma unikaalset GTIN koodi.

“Variatsioon" tähendab iga suurust, iga värvi, iga suuruste ja värvide kombinatsiooni. Näiteks kui müüte kolme värvi ja kahte suurust T-särki, siis müüte kuut varianti, seega peate määrama 6 erinevat GTIN koodi.

See on vajalik selleks, et kui klient tellib müügiplatvormi vahendusel teatud suuruse või värvi, teaks müügikanal, milline neist kliendile saata.


Müün multipakke või komplekte - kas peaksin määrama komplektile oma GTINi?

Kui müüte edasi tootja määratud komplekti, siis sellel komplektil on juba GTIN, mida peate kasutama.

Kui ise loote ja müüte uut komplekti, peate määrama, kas tooted on füüsiliselt kokkupakendatud või mitte. Kui ei, siis on see virtuaalne komplekt ega vaja GTINi. Kui jah, siis on see füüsiline komplekt ja vajab selle looja määratud GTINi. Kõikidel juhtudel peab komplektis sisalduvatel üksikutel toodetel olema oma GTIN.

Mis vahe on GS1 GTIN™-il ja muudel tooteidentifikaatoritel, mida saan veebist osta?

Ainult GS1 GTIN™ on GS1 süsteemis unikaalne ja kontrollitav kõikjal maailmas. GS1-lt saadud GTINid on ainulaadsed GS1-süsteemis, mida kasutab kaks miljonit ettevõtet üle maailma.

GS1 ei väljasta kunagi sama GTINi kaks korda. GS1 ei luba ka GTINide ülekandmist ega edasimüüki.

GS1 GTIN-id on registreeritud globaalses GS1 andmebaasis, mis on kõigile juurdepääsetav GS1 Verified by GS1 teenuse kaudu. Paljud müügiplatvormid kasutavad GS1 andmebaasi, et kontrollida, kas teie GTIN™ on teie ettevõtte ja/või tootega seotud.

Teiste osapoolte müüdud numbrid (osapooled, keda GS1 veebisaidil ei ole loetletud) ei ole GS1 süsteemi numbrid või on tegemist GS1 poolt algselt konkreetsele osapoolele välja antud numbrid, mis on edasimüüdud. Neid numbreid kas GS1 hallatavas andmebaasis ei ole või kui need on GS1 reeglite vastaselt ülekantud või edasimüüdud, kuvatakse need koos numbri litsentsinud algse osapoole andmetega, mitte teie andmetega.

Teiste osapoolte müüdavad numbrid võivad mõnikord kattuda GS1 numbritega, mis võib tekitada segadust. GS1 ei saa vastutada, kui müügiplatvormid neid numbreid ei aktsepteeri. Mõnikord kasutavad organisatsioonid väljaspool GS1 meie logo ja kaubamärki ilma volituseta oma numbrite müümiseks.

Ainult litsentsitud GS1 liikmeorganisatsioon saab teile pakkuda GS1 GTIN™ ja tagada selle unikaalsuse GS1 andmebaasis.

Toote registreerimine Amazoni keskkonnas

Üks levinumaid veateateid toote registreerimisel Amazonis on The value specified is lesser than the minimum allowed for the field, mis tähendab, et sisestatud number ei ole õige pikkusega. Arvatavasti olete valinud rippmenüüst vale toote ID tüübi (GTIN vs EAN valikuprobleem).


Kui sisestate tooteinfot Amazoni, siis esimene kohustuslik atribuut on toote ID. See on unikaalne GTIN, mille olete registreerinud GS1-s.

Valides toote ID rippmenüüst GTIN, tuleb toote ID väljale sisestada 14-kohaline number ehk GS1 andmebaasis registreeritud GTIN-13 koodile lisada ette 0 (null).

Valides rippmenüüst EAN, tuleb toote ID väljale sisestada 13-kohaline GTIN-kood, mille registreerisite GS1 andmebaasis.

Toote ID rippmenüü muud valikud:

GCID - Amazon annab tootele pärast kaubamärgi registreerimist, kui teil on GTINi erand
ISBN - kui müüte raamatut. ISBN-number tuleb eelnevalt hankida ISBN keskusest
UPC - kui teile on GS1 US poolt väljastatud GTIN-12, peate valima UPC, mitte GTIN
ASIN - kui teil on juba Amazoni poolt pakutav number